Slow Swimming Piachy 2023

Sympatyczną imprezką na Piachach zwieńczyliśmy morsowy sezon. Na czerpanie frajdy z lodowatych kąpieli przyjdzie nam czekać długie miesiące, ale klubowa rzeczywistość nie znosi przecież próżni. Pora zatem odtrąbić uroczysty początek wektorowego sezonu pływania na akwenie otwartym. Z początkiem maja inaugurujemy Slow Swimming Piachy 2023.

Naszą aktywnością wpisujemy w proekologiczny i prozdrowotny projekt, który powstał w Wielkiej Brytanii. Jego celem jest promowanie rekreacyjnego pływania na wodach otwartych, zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o stan jakości wód, wyrabianie nawyków prozdrowotnych i uczenie odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z akwenów otwartych.

Zachęcamy wszystkich członków i sympatyków Wektora do aktywnego włączenia się w przedsięwzięcie. Pływamy na Piachach w każdym dogodnym dla siebie terminie ewidencjonując przebyty dystans (do boiska i z powrotem – 300 m.; do początku urzędu skarbowego i z powrotem – 700 m.; do końca urzędu skarbowego i z powrotem – 800 m.; do mielizny i z powrotem – 1200 m.; do przeciwległego brzegu i z powrotem – 1500 m.). Informację o przebytym dystansie zgłaszajcie w trakcie niedzielnych kąpieli, bądź za fb.

Podsumowanie Slow Swimming Piachy 2023, połączone z wręczeniem nagród najwytrwalszym pływakom, przewidziane jest na styczeń 2024 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *