Slow Swimming Piachy 2021

18 kwietnia formalnie zakończyliśmy klubowy sezon morsowania 2020/2021. Dłużej czekać było niepodobna, bo przecież maj już za pasem i tylko patrzeć jako woda zrobi się nieprzyzwoicie ciepła. Klubowa rzeczywistość nie znosi jednak próżni. Coś się kończy (morsowanie), coś się zarazem zaczyna. Pora zatem odtrąbić uroczysty początek wektorowego sezonu pływania na akwenach otwartych. Od najbliższej niedzieli inaugurujemy Slow Swimming Piachy 2021.

Naszą aktywnością wpisujemy w proekologiczny i prozdrowotny projekt, który powstał w Wielkiej Brytanii. Jego celem jest promowanie rekreacyjnego pływania na wodach otwartych, zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o stan jakości wód, wyrabianie nawyków prozdrowotnych i uczenie odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z akwenów otwartych.

Zachęcamy wszystkich członków i sympatyków Wektora do aktywnego włączenia się w przedsięwzięcie. Pływamy na Piachach w każdym dogodnym dla siebie terminie ewidencjonując przebyty dystans (do boiska i z powrotem – 300 m.; do początku urzędu skarbowego i z powrotem – 700 m.; do końca urzędu skarbowego i z powrotem – 800 m.; do mielizny i z powrotem – 1200 m.; do przeciwległego brzegu i z powrotem – 1500 m.). Informację o przebytym dystansie zgłaszajcie w trakcie niedzielnych kąpieli, bądź za fb.

Podsumowanie Slow Swimming Piachy 2021, połączone z wręczeniem nagród najwytrwalszym pływakom, przewidziane jest na styczeń 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *